Üstün Alman teknolojisini tüm tasarım, üretim ve test süreçlerinde kullanan Cube Bikes, dünyanın teknolojik açıdan en gelişmiş bisikletlerini Almanya, Bavaria'da üretmektedir.

CUBE Yenilik ve Test Merkezi

Yıllar içerisinde Cube dağ bisikletlerinin yüksek teknolojili ürünlere dönüşmesi ve bisikletlerin daha karmaşık ve daha hafif hale gelmesi ile birlikte; daha net, kapsamlı ve daha zorlu testlerin yapılabilmesi için CUBE tasarımcıları, CUBE Yenilik ve Test Merkezi ile birlikte çalışıyor.  Dünyadaki en sert parkurlarda yarışan CUBE profesyonel bisikletçilerın yanı sıra laboratuar ortamlarında yapılan simülasyonlar sayesinde tüm CUBE bisiklet  modelleri gerçek dünya testlerine tabii tutularak üretim öncesi ve üretim süreçleri esnasında maksimum güvenlik protokollerine uyum sağlamaktadırlar.

Cube tarafından üretilen tüm bisikletlerin mühendislik süreçleri ve bisikletlerde kullanılan teknolojiler CUBE Waldershof Bavaria fabrika binasında bulunan test laboratuarında gerçekleşmektedir. Her bir yeni ürün geliştirme sürecinden önce ürünün kullanım alanları ve etkilerini inceleyen derin analizler yapılmaktadır. Yapılan tüm bu süreç, kullanım güvenliğini ve sürüş keyfini maksimize etme amacı ile uygulanmaktadır.