2018 yılında aksesuar modellerinde olduğu gibi bisiklet modellerinde de bir dizi yenilik meraklılarını bekliyor. Yeni yılda dağ bisikleti segmentinde alüminyum kadrolu LTD serisi kadro yapısı da baştan revize edilerek adını Reaction’a bırakıyor. Reaction gtc serisi, kadroda C:62 karbon teknolojisi kullanılarak görücüye çıkacak. Cyclecross’lar bu yıl C:62 karbon teknolojisi ile tanışacaklar arasında. Hem tur hem de bozuk yol şartlarında sürücünün konforu ve sürüş güvenliği düşünülerek “Nuroad” serisi de bu yılın yenileri ve ilkleri arasında. 
Avrupa’nın önde gelen bisiklet üreticisi CUBE’un 2018 yılında öne çıkan modelleri şu şekilde;

CUBE Cross Race C:62 SL- Sadece 7,65 kg!

 

Bu yıl ilk defa görücüye çıkan C: 62* teknolojisi kullanılarak üretilen karbon Cyclecross modelleri basında büyük ilgi gördü. Cyclingweekly (http://www.cyclingweekly.com/videos/cycling-tech/cube-cross-race-c62-sl )  bikeradar C:62 SL modelinden övgüyle bahsetti. Alman Newmen Evolution SL R.32 jant seti, karbon sele borusu ile gidonu ve karbon maşasına monte edilmiş pürüzsüz düz disk frenleri ile Cross Race C:62 SL modelinin ağırlığı sadece 7,65 kg! ( 53cm için)  Tavsiye edilen satış fiyatı: 3599 Euro ( KDV Dahil )  *Daha az reçine kullanımı, %62 lif oranı. Sonuç: CUBE’un “Twin Mold Teknolojisi” kullanılarak sertlik oranı artılmış,  daha hafif ve güvenli bir karbon kadro. 

 CUBE Cross Race C:62 Pro

 

Tavsiye edilen satış fiyatı: 3099 Euro ( KDV Dahil )

 Cyclecross serisi diğer modeller için: https://www.cube.eu/en/2018/bikes/road/road-cyclocross/cross-race/ 

CUBE Nuroad Exc –  Yeni Nesil Tur Bisikleti

Nuroad modelinin ortaya çıkmasında her türlü cyclocross ve yol şartları birlikte düşünülmüş. Aluminyum 6061 T6 Superlight teknolojisi kullanılarak üretilen kadrosu, 40 mm geniş bombe lastikleri ve karbon maşası ile kullanıcısına çamurlu bozuk arazi şartlarında ve agrasif sürüşlerde konfor ile güvenliği bir arada sağlaması amaçlanmış. Shimano 105 komponentler,  entegre kablolar ile Nuroad'un ağırlığı 11,9 kg. Tavsiye edilen satış fiyatı: 2199 Euro ( KDV Dahil )

   

Nuroad serisindeki diğer modeller: https://www.cube.eu/en/2018/bikes/road/road-cyclocross/nuroad/

 

REACTION C:62 SL – Premium Sınıf Yarış Bisikleti

Bu seride yer alan karbon modeller yeni yılda c:62 karbon teknolojisi ile üretiliyor. 

Fulcrum red 55 jant seti, Shimano XT ön-arka aktarıcılar, BR M-8000 frenler, Race Face Next 36×26 2*11 aynakolu, karbon gidonu ile görücüye çıkıyor. Bir önceki nesline göre 350 gr daha hafiflemeyi başarmış SL modeli 29 tekerlek 15”-17”-19”-21” kadro seçenekleri ile ülkemizde satışa sunulacak. Tavsiye edilen satış fiyatı: 3449 Euro ( KDV Dahil )

 

REACTION C:62 Race – Fiyat/Performans Canavarı!

CUBE modelleri ile ilgili en isabetli yorumlardan biri herhalde “renklerin ilkeli kombini!” demek olsa gerek. Özel projelerle ekstra ücretler ödemeye gerek kalmadan tüketiciler için düşünülmüş tüm renklerin en iddialı kombinini Bavaria’da kendi fabrikasında tasarımcıları ve mühendisleri ile bir araya getiren markanın daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da renkleri birbirinden göz alıcı. 

 

Fox 32 Tapered ön amortisör (Rhythm, 2-kademeli gidondan kontrol, Tapered, 15x110mm, 100mm ) Rublesi  CS M7000 haricinde onun için full XT donanımlı bir dağ bisikleti denilse yanılmış olunmaz. Tubless uyumlu Answer Attack jant setli bu modelin ağırlığı 11.1 kg Tavsiye edilen satış fiyatı: 2699 Euro ( KDV Dahil )

 

REACTION SL 

Mükemmele yakın bir dağ bisikleti. LTD serisi yerini Reaction (Alüminyum kadro) adıyla yeni bir kadroya bıraktı.27,5 tekerlek ( 15” ) ve 29 tekerlek ( 17-19-21-23 ) kadro seçenekleriyle görücüye çıkan SL’in ön-arka aktarıcıları, vitesleri ve frenleri Shimano XT modeliyle donatılmış. Amortisörü gidondan kontrol edilebilir Fox 32 Rhythm modeli.

 

Tavsiye edilen satış fiyatı: 2249 Euro ( KDV Dahil )

 

REACTION Race

Tavsiye edilen satış fiyatı: 1749 Euro ( KDV Dahil ) 

Serinin diğer modelleri için: https://www.cube.eu/en/2018/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/


AGREE C:62 SL – Aero Endurance Yarış Bisikleti 

 CUBE bisiklet modellerindeki SL kısaltması özel bir semboldür ve Agree C:62 SL de kesinlikle bir istisna değil. Yarış geometrisini göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir model olarak, aynı zamanda sürücüsünü uzun sürüşlerde konforlu tutacak özel C:62 karbon kadroyu temel alır. Süper esnemezlik sunan fiziksel özellikleriyle beraber, pedaldaki en küçük dokunuşunuz bile hızınıza artı olarak eklenecektir. Performans ve dayanıklılık akla gelince öne çıkan Shimano Ultegra Di2 elektrikli vites sistemleriyle donatılan CUBE Agree C:62 SL, aerodinamik profili sayesinde de uzun sürüşlerde hedefinize dakikalarca erken varmanızı sağlayacak bir model.

Ağırlık: 7.4 kg

Tavsiye edilen satış fiyatı: 4299 Euro ( KDV Dahil )

 

AGREE C:62 Race Disc

 Ağırlık: 8.1 kg

Tavsiye edilen satış fiyatı: 3599 Euro ( KDV Dahil )

Daha fazla Agree modelleri için; https://www.cube.eu/en/2018/bikes/road/road-cyclocross/agree/

 

Attain GTC Race Disc

Tavsiye edilen satış fiyatı: 2599 Euro ( KDV Dahil )

 

Attain GTC Pro

Tavsiye edilen satış fiyatı: 2189 Euro ( KDV Dahil )

 

Attain SL Disc

Tavsiye edilen satış fiyatı: 1949 Euro ( KDV Dahil )

 

Attain Race Disc 

 

Tavsiye edilen satış fiyatı: 1399 Euro ( KDV Dahil )

Serinin diğer modelleri ve ayrıntılı bilgi için; https://www.cube.eu/en/2018/bikes/road/road-cyclocross/attain/ 

Tüm 2018'ler ile ilgili ayrıcalıklı ön sipariş ve tahmini teslimat için; http://www.yasminsports.com/satisnoktalari.asp