2016 sezonu için güçlü ve iddialı bir başlangıç yapmayı hedefleyen dünyaca ünlü Belçikalı takım Björn Thurau’yu renklerine bağladı.

Önümüzdeki sezon yenilenmiş dizaynı ve kadro teknolojisi ile CUBE Litening C:68 SL modelini kullanacak olan takım, yeni sezon için yedinci sözleşmesini imzaladı. Ayrıca takıma katılan ilk Alman sporcu olma özelliğini taşıyan tecrübeli  yetenek, Bora-Argon 18 takımından Team Wanty-Groupe Gobert takımına transfer edildi.

Team Wanty’nin bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu belirten Thurau, agresif sürüşü ve ataklarıyla dikkat çekiyor.  Team Wanty ile katılcağı yarışlarda takımı farklı kılmak ve izleyenlere heyecanlı ve ilgi çekici anlar yaşatmak istediğini vurgulayan alman bisikletçi ünlü yarışçı Jens Voigt’i kendisine örnek aldığını belirtti. Voigt ile konuşmalarında azimle yılmadan agrasif sürüşünü devam ettirdiği takdirde yakın bir zamanda büyük zaferin kendisini beklediği cevabını da aldığını kaydetti.

Thurau; Tour de Sisse ve Tour of Luxemburg’da daha önce güçlü atakları ile en iyi tırmanış performansını göstererek "tırmanış mayosu"nun sahibi olmuştur.
Dimitri Clayeys, Kenny Dehaes, Thomas Degand, Robin Stenuit, Gaetan Bille, Antoine Demoitie ile birlikte Björn Thurau’yu da renklerine bağlayan Belçikalı takım 2016 için özellikle Grand Tour ve Giro d’Italia da muhteşem bir yarış sergilemeleri bekleniyor.