Triatlon sporu artık Formula 1 teknolojisinden yararlanıyor. 10 Ekim 2015 tarihinde koşulacak olan efsanevi Hawaii, Kona Ironman yarışı için dünya rekoru sahibi triatlet Andreas Raelert, Formula 1 motorsporlarından edinilen tecrübelerden fayda sağlayarak zafere ulaşmayı hedefliyor.

CUBE ve Swiss Side sponsorlarının desteği ile Andy Raelert, rüzgar tünelinde test ve optimize edilmiş, üstün aerodinamik bileşenlere sahip olan yepyeni CUBE zamana karşı bisikleti ile start hattında hazır olmak üzere tüm hazırlıklarını tamamlamış bulunuyor.

İsviçreli aero jant üreticisi Swiss Side firmasının Formula 1 motorsporlarında 50 seneyi aşan tecrübelerinden yararlanarak, aerodinamik optimizasyon sağlamak amacı ile, Almanya Bodensee’de bulunan GST rüzgar tünelinde tüm sezon boyunca CFD (Computational Fluid Dynamics) analiz tekniklerini kullanarak çok önemli aerodinamik kazanımlar elde eden Raelert kardeşler, bisiklet üzerindeki pozisyonlarının yanısıra kask, giyim, ayakkabı ve su içme sistemleri konusunda da önemli aerodinamik optimizasyonlar elde etmişlerdir.

Swiss Side teknik direktörü Jaen Paul Ballard ve CUBE mühendislik şefi Bernd Schenkl, kullanılan F1 CFD tekniklerinin bisiklet için özel olduğunu ve amaçlarının dünyanın en aerodinamik time trial bisikletini hayata geçirmek olduğunu ifade ediyorlar. Advanced twin mold carbon kadro kullanılan agresif geometriye sahip bu yeni bisiklet ile hafifliği ve sertliği sayesinde de her pedal gücünü saf hıza çevirmek üzere tasarlanmış.

Aero optimizasyonlarının başrolünde, mükemmel teknik ve görselliğe sahip yepyeni CUBE zamana karşı bisikleti , Andreas Raelert ile Kona’da mükemmel bir zamana imza atmak için gün sayıyor...